Fizyka Medyczna - Uniwersytet Szczeciński

Forum poświęcone sprawom studentów Fizyki Medycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2007-06-23 23:23:09

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

EGZAMIN!!!

To już w środę... Egazmin z dwóch semestrów, 40 szczegółowych pytań... Brr...

Jak idzie nauka? U mnie beznadziejnie - 3 wykłady na 10 zaplanowanych, a w ogóle wszytkich jest prawie 30...
Macie jakieś pomysły, żeby nauka szła sprawniej...?

Słyszałam, że niektórych tak bardzo inspiruje ta mechanika, że "dzięki niej odkrywają piękno natury za oknem..."


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#2 2007-06-23 23:39:33

mariana

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-23
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

moje przygotowania do egzaminu sa bardzo owocne-już posprzątałam pokój sprawdziłam jaki to trujący środek kryje się w coca coli,odbyłam parę ciekawych rozmów.....

Offline

 

#3 2007-06-24 11:50:12

agootek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-16
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

A ja wlasnie wrocilam z Inska gdzie spalam caly dzien dzis wrocilam do Szczecina takze mam nadzieje ze w koncu zaczne naukowanie;/ najwazniejsze ze mamy cwiczenia zaliczone i juz nigdy wiecej nie bedziemy musialy ogladac Styszynskiego raz w tyg

Offline

 

#4 2007-06-25 18:26:31

agootek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-16
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Eh jak Wam idzie kwantowka? bo mi tragicznie;/ 2 wyklady przeczytalam i juz nie mam sily na nic:P

Offline

 

#5 2007-06-25 18:39:10

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

No mi też tragicznie, choć zrobiłam trochę więcej Ja głównie walczę z bólem głowy, jakiego nie miałam nigdy w życiu! Dlaczego własnie teraz ósemka postanowiła sobie wyrastać? Eh jak ja lubię się nad sobą użalać :] Ale ja od razu mówię, że żadnych wyprowadzeń się nie uczę, bo na bank tego nie będzie, za mało czasu, prawda?:>

Agootek, a propos Styszyńskiego, to ja nie chcę krakać, ale być może będziemy mieli z nim jeszcze jakieś zajęcia, no ale na pewno nie kwantową


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#6 2007-06-25 18:44:56

agootek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-16
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Nie no spoko;D zycie jest piekne;D

Offline

 

#7 2007-06-25 18:54:31

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

A jasne, że piękne, zwłaszcza jak można się z kimś sprzęgać, badać studnię i próg potencjału, tylko trzeba uważać, żeby nie zniknąć w nieskończoności w objęciach... operatora, dlatego trzeba pamiętać o... normowaniu


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#8 2007-06-25 19:41:47

Ewa

Nowy użytkownik

3749502
Zarejestrowany: 2007-05-28
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Hmmmm.... Dużo wzorów. Nie mam pojęcia co niektóre oznaczają, ale wiem że są ważne bo je podkreśliłam. Najmniej informacji mam z ostatnich 5 wykładów. Czy my mieliśmy wykład o studni? Nie moge tego nigdzie znaleźć. Najwięcej w notatkach mam różnych Shrodingerów i zagadnien własnych. Wszystko mi sie myli. I jeszcze takie małe pytanko: Co to jest paczka falowa? O co w tym chodzi? 

Offline

 

#9 2007-06-25 20:32:34

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Hihi, Ewa napisała!

Odpowiadając na Twoje pytania:
- studnię mieliśmy TYLKO I WYŁĄCZNIE na ćwiczeniach, ale obowiązuje na egzaminie, o czym conajmniej raz wspomniał

- rozumiem, że chodzi o taką "namacalną" definicję paczki falowej? Paczka falowa opisuje nam lokalizację cząstki, jest to więc suma fal płaskich, ale tak żeby funkcja powstala z ich sumowania (całka) miała gdzieś maksimum i minimum. Żądanie to wynika z tego, że inaczej nie moglibyśmy zlokalizować cząstki ( ponieważ prawdopodobieństwo jest stałe (Y*Y=A^2=const) ). Zauważ, że funkcja którą rozważamy ma jedno wyraźne maksimum w ko, a w pozostałym obszarze szybko dąży do zera

Jeszcze jakieś pytania? Ale ja jestem mądra... z zeszytem pod ręką


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#10 2007-06-25 20:33:42

mariana

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2007-06-23
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

ewo specjalnie dla ciebie-paczka falowa to złożenie paru  monochromatycznych,albo inaczej nie kiedy jedna fale złożoną można przedstawić jako kilka fal monochromatycznych-tak nam kiedys stychu to tłumaczył:)
tak poza tym nie martwcie się jeszcze tylko jeden dzień i wakacje!

Offline

 

#11 2007-06-25 21:16:34

Ewa

Nowy użytkownik

3749502
Zarejestrowany: 2007-05-28
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Teraz mam depreche!!!!! Same kujony w koło!!  oki to teraz kolejne pytanko: Co to jest operator liniowy? Czy zagadnienie własne dla cząstki swobodnej to jest rów Shrodingera bez czasu ,a hamiltonian to oczywiscie tylko en kinetyczna?

Offline

 

#12 2007-06-25 22:41:06

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Ale Ewa wyzwania stawiasz :

- równanie Schr. bez czasu to zagadnienie własne hamiltonianu (dla każdego układu, nie tylko dla cząstki swobodnej), więc po prostu HY=EY

- hamiltonian cząstki swobodnej równy jest energii kinetycznej (w innych układach dochodzi jeszce potencjał)

- a po co Ci operator liniowy? Tzn. my się chyba tylko takimi zajmujemy, ale chyba nie definiowaliśmy go jako takiego, tak bardziej intuicyjnie przyjmujemy, a jak chcesz matematycznie to masz tu definicję: A jest liniowym operatorem jak A(alfa*x)=alfa*A(x) (*-tu znaczy mnożenie)

Spoko, Ewa, bez zeszytu to ja bym Ci niewiele pomogła

Marianka, no fajnie - wakacje, ale ja bym wolała wakacje bez wisząceo nade mną września...


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#13 2007-06-26 00:27:55

agootek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2007-05-16
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

O Ty Ty Magdalinko niedobra:P o co ty mnie posadzasz:P eh u mnie wszytsko stoi w miejscu:( jutro dopiero zaczne bo dzis juz nie kontaktuje;/ pewnie nawet polowy nie zdaze przerobic no ale takzie zycie;p 3majcie sie mocniutko i oby Wam nauka wchodzila do glowy lepiej niz mi buzi;)*

Offline

 

#14 2007-06-26 09:11:19

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

No, posądzam Cię o takie różne miłe rzeczy...

A teraz ja mam pytanie! Czy na egzaminie obowiązuje zagadnienie własne operatora pędu, bo w zagdanieniach od Stycha jest tylko moment pędu, a na wykładach był i pęd i moment pędu... Mam nadzieję, że pędu nie będzie, bo nic w ogóle nie rozumiem z tego tematu...

Ja też wszytkim życzę, żeby chociaż tego ostatniego dnia wiedza jakoś sprawniej do główek wchodziła!


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

#15 2007-06-26 15:35:06

acoetzer

Administrator

Zarejestrowany: 2007-04-24
Punktów :   

Re: EGZAMIN!!!

Wiadomość od Stycha:

Ogłoszenie
Egzamin z Mechaniki Kwantowej dla III Fm i III F śr. odbędzie się w środę, 27.06.2007 o godz. 10:00 w Auli w formie pisemnego testu.
Potem nastąpi część ustna:
27.06.2007, 11:30 – 19:00
III Fm, A.Brudnicka – A.Kozłowska
28.06.2007,10:00 – 18:00
    III Fm, M. Laskowska – M. Trytek
    III F śr., wszyscy
Do egzaminu mogą przystąpić tylko osoby posiadające zaliczenie z ćwiczeń. Obowiązkowo proszę przynieść ze sobą indeks.

Jacek Styszyński


Any world is my world

Every world is my world

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plco je bóbr Łazy wakacje www.papuge.pl